"Zaścianek" gościł dzieci z klas drugich Szkoły Podstawowej Nr 2 w Węgorzewie

Informacje » Archiwum informacji » Sezon 2018-2019 » "Zaścianek" gościł dzieci z klas drugich Szkoły Podstawowej Nr 2 w Węgorzewie

Dzieci z klas drugich Szkoły Podstawowej Nr 2 w Węgorzewie gościły na naszym ''Zaścianku'' w dniu 19 września br. Grupa ponad 60 dzieci uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych, które przeprowadzono w oparciu o PRZYRODNICZY KĄCIK EDUKACYJNY naszego Koła, który utworzony został w ubiegłym roku na bazie naszego "Zaścianka". Dzieci miały okazje poznać ekosystem lasu, uzyskali wiedzę na temat funkcjonowania lasu, drzew, krzewów i zamieszkujących go zwierząt. Ważnym elementem było też przekazanie infoermacji o zasadach udostepniania lasu, zasad zachowania się w lesie i ochrony lasu. Podczas zajęć, uczniowie posiedli równiez wiedzę z zakresu działalności, jaką na codzien wykonują myśliwi. Dzieci miały również okazję dowiedzieć się do czego służy wabik, czy też popatrzeć przez lornetkę.

Zajęcia przeprowadziła Kol. Agnieszka Tryk. Pobyt na naszej wiacie zakończył się pieczeniem kiełbasek, które przygotowali koledzy Piotr Wysocki i Norbert Bejnarowicz.

 

Zarząd K.Ł. "Mazury" w Węgorzewie