Młodzież z LO na Zaścianku

Informacje » Archiwum informacji » Sezon 2018-2019 » Młodzież z LO na Zaścianku

"I Manewry Terenowe Klas Mundurowych w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości- Kuty 2018"

W dniu 19 września 2018 roku uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Mariusza Zaruskiego uczestniczyli w zajęciach pod nazwą "I Manewry Terenowe Klas Mundurowych w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości- Kuty 2018”. Zajęcia odbyły się w kompleksie leśnym Leśnictwa Kuty gm. Pozezdrze. Po dojściu z miejscowości Kuty na miejsce gdzie odbyła się impreza tj. do obiektu nazwanego „Zaściankiem” należącym do Koła Łowieckiego „Mazury” w Węgorzewie uczniowie wysłuchali prelekcji Pani Agnieszki Tryk absolwentki Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu jednocześnie naszej Koleżanki „Diany”  na temat rodzaju gatunków zwierząt leśnych żyjących w naszych lasach. W trakcie zajęć przekazano młodzieży wiedzę z zakresu zwalczania kłusownictwa, dokarmiania zwierzyny leśnej, ochrony gatunków będących pod ochroną prawną oraz zachowania się w lesie.   
Następnie po wykładzie przeprowadzono grę terenową pn. „Słowa” polegająca na przejściu wyznaczonej trasy po drogach leśnych (3,2 km) i odnalezieniu punktów zaznaczonych na mapie w terenie. Uczniowie otrzymali mapy z niezbędnym opisem oraz zaznaczonymi punktami orientacyjnymi. Grupa 43 uczniów podzielona na kilkuosobowe drużyny zdana była tylko na siebie i pozyskaną wiedzę z teoretycznych zajęć dotyczących poruszania się w terenie leśnym za pomocą mapy. Wszystkie drużyny wywiązały się bardzo dobrze z przydzielonych zadań i po upływie około nie całej godziny meldowały się kolejno w miejscu wytyczonym jako punkt docelowy z wykonanymi zadaniami. 
W trakcie zajęć terenowych na obiekcie „Zaścianek” K.Ł. „Mazury” zostały przeprowadzone zawody strzeleckie z broni pneumatycznej, karabinek, postawa strzelecka stojąca. W zawodach wzięło udział  6 trzyosobowych drużyn z klas: dwie drużyny z I d, II d, III b oraz dwie drużyny z III d.
Na zakończenie imprezy nie obyło się też bez rozpalenia 2 ognisk i wspólnego pieczenia kiełbasek z nauczycielami uczestniczącymi w manewrach ks. Przemysławem Przekopem, Pawłem Kraśniewskim i Piotrem Wysockim. 

Opr.PW

Bardzo dziekujemy koleżance Agnieszce Tryk oraz koledze Piotrowi Wysockiemu za przygotowanie oraz zrealizowanie I Manewrów. Wiedzy przyrodniczej nigdy za wiele a ta przyswajana na łonie natury miejmy nadzieję nie pójdzie w las. 
Do zobaczenia na II Manewrach Terenowych Klas Mundurowych. 

Zarząd KŁ Mazury