Petycja - przeczytaj podpisz udostępnij

Informacje » Archiwum informacji » Sezon 2018-2019 » Petycja - przeczytaj podpisz udostępnij

Po ostatnich wydarzeniach, które miały miejsce w Gdańsku przez cały kraj przetacza się fala refleksji jak bardzo nienawiść jest obecna w naszym codziennym życiu. Także i nas, polskich myśliwych, dotykają takie zachowanie bezpośrednio. Każdego dnia wielu z nas spotyka się z niewyobrażalną agresją, wyzwiskami a nawet grożeniem śmiercią nam oraz członkom naszych rodzin. Internet jako potężne narzędzie umożliwia, dla wielu wydaje się, że całkowicie anonimowo obrażać i grozić nam myśliwym za naszą społeczną prace na rzecz polskiego łowiectwa. Jednak coraz częściej czyta się o przypadkach zakładania spraw sądowych w stosunku do tzw. hejterów. Jakie będą sądowe rozstrzygnięcia to jeszcze życie pokaże, ale ważne, że ten szlak został już przetarty. 
Łowiectwo w Polsce jest legalne, wykonujemy swoją działalność społecznie, każdego dnia realizując zadania nałożone przez Państwo. W tym co robimy powinnyśmy być przez Państwo wspierani a spotykamy się tylko z kłodami rzucanymi nam pod nogi. Trzeba o tym zacząć głośno mówić. 
Z inicjatywy byłej rzecznik PZŁ, koleżanki Diany Piotrowskiej, została opracowana petycja „STOP dla nienawiści w stosunku do myśliwych” Jest nas prawie 126tys, może więc warto by swój głos wyrazić i poprzeć te petycję gremialnie. Mamy rodziny i znajomych, którzy rozumieją czym jest łowiectwo i popierają to co robimy. Są rolnicy, z którymi dobra współpraca jest kluczem do naszego i ich sukcesu w gospodarce rolnej i łowieckiej. Są także leśnicy gospodarujący zasobami polskiego lasu. Cała masa społeczeństwa, której głos, jeśli wypowiedziany masowo w końcu może zostać usłyszany. 
Można i należy te petycję podpisać. Należy też ją jak najszerzej rozpropagować i namawiać innych, aby wyrazili w ten sposób swoje zdanie. 

 

Petycja jest pod poniższym linkiem
 

petycja
 

Zarząd KŁ Mazury