Ważne informacje na temat polowań na dziki

Informacje » Archiwum informacji » Sezon 2018-2019 » Ważne informacje na temat polowań na dziki

W związku z wprowadzeniem czerwonej strefy na części obwodów należących do naszego koła, do momentu otrzymania obiecanej chłodni od Powiatowego Lekarza Weterynarii w Węgorzewie, niestety nie będziemy mogli wykonywać polowań na dziki, na części obwodu nr 10 oraz 9. 
Czerwona strefa obowiązuje na praktycznie całym obwodzie nr 9 za wyjątkiem części rewiru nr 30
Natomiast w obwodzie nr 10 objęte czerwoną strefą zostały rewiry:
w całości: 9,10,14,17,20,24

w części: 7,8,19,25,29,33

Ci, którzy wypisują się na polowania korzystając z widoku mapy będą mieli ułatwienie, ponieważ wszystkie rewiry objęte czerwoną strefą w całości lub części zostaną oznaczone czerwonym wykrzyknikiem na niebieskim tle. Korzystający z edycyjnego wypisywania się będą musieli korzystać z dostępnych map naszych obwodów, aby wypisać się i przeprowadzić polowanie w strefie żółtej.
Bardzo prosimy o wnikliwe przeanalizowanie obszarów na których ma się odbyć polowanie.

 

Miło jest nam poinformować, że w dniu dzisiejszym została dostarczona chłodnia użyczona nam a zakupiona ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, o które nasze koło składało wniosek. Pozwoli to nam na prowadzenie ciągłego odstrzału dzików w obszarze strefy żółtej i zapobieżeniu szkodom na polach naszych rolników, jak również podjęciu prawidłowych kroków w walce z ASF. 

Zarząd KŁ Mazury

(19.07.2018 r.)