46. Międzynarodowy Jarmark Folkloru – Węgorzewo 2023” startuje już 5 sierpnia...

Informacje » 46. Międzynarodowy Jarmark Folkloru – Węgorzewo 2023” startuje już 5 sierpnia...

W imieniu organizatorów (Muzeum Kultury Ludowej), serdecznie zapraszamy w dniach 5-6 sierpnia 2023 r. do Węgorzewa na 46. edycję Międzynarodowego Jarmarku Folkloru – Węgorzewo 2023.

Tradycyjnie w pierwszą sobotę i niedzielę sierpnia w Węgorzewie na placu w centrum miasta obędzie się to niezwykłe wydarzenie, które co roku gromadzi tysiące wielbicieli kultury ludowej z Polski i zagranicy – twórców, rzemieślników i rękodzielników, śpiewaków i muzykantów. Swój kunszt śpiewaczy, taneczny i muzyczny zaprezentują wykonawcy z Polski oraz państw ościennych. Podczas jarmarku odbywają się także pokazy rzemiosł tradycyjnych, warsztaty rękodzielnicze oraz zajęcia plastyczne na stoiskach edukacyjnych i niezwykle oblegany kiermasz tradycyjnego rzemiosła.

To największe wydarzenie w regionie w programie oferuje m.in. targi sztuki ludowej i rękodzieła, przegląd zespołów folklorystycznych, kapel i solistów z Polski i z krajów ościennych, pokazy warsztatowe tradycyjnego rzemiosła, wystawy okolicznościowe.

Szczegóły programu na załączonym plakacie.

Ponieważ Koło nasze przez wiele lat współpracowało z Muzeum przy organizacji Węgorzewskiego Regionalnego Festiwalu Kultury Łowieckiej, my również polecamy udział w tej niecodziennej imprezie, która odbędzie się już po raz 46-ty!

Zarząd K.Ł. „Mazury” w Węgorzewie