Jak strzelać....

Informacje » Jak strzelać....

Na naszej stronie internetowej w zakładce "Ciekawe linki" pojawiły się odnośniki do materiałów opracowanych przez kol. Jacka Karpia z koła łowieckiego Szarak Małkinia. Dokumenty te w sposób obrazkowy prezentują, jak strzelać poszczególne konkurencje w wieloboju myśliwskim. Można zobaczyć, jak należy ustawiać się na stanowisku, na jakiej wysokości powinny znajdować się lufy, jakie zakładać wyprzedzenia. Materiały te na pewno przydadzą się wszystkim rozpoczynającym przygodę ze strzelectwem myśliwskim, kandydatom przygotowującym się do egzaminów jak i każdemu. Wiedzy nigdy za dużo.

Na tej samej stronie znalazły się również odnośniki do filmów ze strzelania skeetu oraz trapu przygotowanych za pomocą kamery Shotkam. Dokładnie na nich widać na jakiej wysokości powinny znajdować się lufy podczas strzelania skeetu czy gdzie strzelec powinien kierować wzrok. Link jest tylko do strzelania ze stanowiska nr 1 ale można tam znaleźć filmy ze wszystkich 7 a nawet 8 stanowisk, bo jest to wersja amerykańska strzelań. Filmy przygotowane były przez firmę Shotkam.

Przypominamy również, że w naszej biblioteczce znajduje się do wypożyczenia książka A. Szeremeta „Strzelectwo myśliwskie”. Pozycja ta powinna być obowiązkową lekturą każdego strzelca.

Zarząd KŁ Mazury