Myśliwska paczka zakończona

Informacje » Archiwum informacji » Sezon 2023-2024 » Myśliwska paczka zakończona

Jakiś czas temu na naszym EPI pojawiła się informacja o pomyśle zorganizowaniu przez nasze koło akcji wsparcia dla schroniska dla zwierząt w Pudwągach. Jak dobrze myśliwi wiedzą okres zimowy to bardzo trudny czas dla zwierząt.  Także dla tych porzuconych czy z innych przyczyn oddanych, znajdujących się w schroniskach. Jak dobrze nam wiadomo pies jest najwierniejszym towarzyszem, pomocnikiem i sprzymierzeńcem w polowaniu. Najbliższym schroniskiem zajmującym się porzuconymi zwierzętami jest schronisko w Pudwągach. Schronisko to prowadzone jest przez PGK Komunalnik Sp. z o.o. wchodzącą w skład Spółek Miasta Kętrzyn. 
Zarząd koła podjął decyzję o wsparciu schroniska, akcja ta też została nagłośniona wśród naszych myśliwych. Z uzyskanych informacji ze schroniskach wiedzieliśmy, że najbardziej potrzebują karmy dla psich seniorów, suplementów karmy, obroży, smyczy oraz fartuchów pooperacyjnych. 
Z zebranych na ten cel środków zostało zakupionych 120kg karmy dla psich seniorów, 15 szt. opatrunków pooperacyjnych, suplementy diety oraz smycze i obroże dla psów. W dniu dzisiejszym przedstawiciel koła przekazał te towary dla schroniska. Kierownik schroniska Pani Beata Jeziorek była bardzo mile zaskoczona tą darowizną. Chwaliła także wybrany rodzaj karmy zapewniając, że wszystkie te towary będą miały wykorzystanie w schronisku. A potrzeby podopiecznych są ogromne. Aktualnie w schronisku znajduje się 133 psów. W ostatnim okresie aż 16 psów znalazło nowe domy. Dużo a jednocześnie za mało.
Zarząd KŁ Mazury pragnie gorąco podziękować kolegom, którzy włączyli się w akcję myśliwskiej paczki dla schroniska. Podziękowania te kierujemy do kolegów: Piłat Stanisław, Kuriata Roman, Ślusarczuk Mariusz i Szewiak Mariusz. 

Darz Bór 
Zarząd KŁ Mazury