Nowy sezon rozpoczęty

Informacje » Archiwum informacji » Sezon 2019-2020 » Nowy sezon rozpoczęty

Czas płynie nieubłaganie i z kolejnym 1 kwietnia rozpoczęliśmy nowy sezon łowiecki 2019-2020.

Gwoli wyjaśnienia. Wczorajsza informacja o delegalizacji PZŁ oraz zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia była tylko primaaprilisowym żartem. Nasze telefony nie urywały się więc pewnie większość tak właśnie tę informacje potraktowała.
Koniec poprzedniego sezonu to konieczność zwołania Walnego Zgromadzenia i jak tylko termin oraz miejsce zostanie ustalone wszyscy zainteresowani zostaną o tym fakcie powiadomieni.  Informacja o tym pojawi się również na naszej stronie internetowej.
Minął tez rok funkcjonowania kół łowieckich pod rządami nowej zmienionej ustawy Prawo Łowieckie. Prawo zmieniło się na niekorzyść nas myśliwych, ale niestety musimy to respektować i postępować zgodnie z prawem. Przez ostatni sezon walczyliśmy również z ASF. Jak się okazało dajemy sobie jakoś radę w tej zupełnie nowej dla nas sytuacji. A może i natura też nauczyła się z tą chorobą walczyć, bo nie znaleźliśmy zbyt wielu padłych sztuk.
Nowy sezon, ale stare zadania do wykonania. Realizacja planu łowieckiego, odszkodowania za szkody w uprawach rolnych, ciąg dalszy walki z ASF. Damy sobie z tym wszystkim radę, aby tylko nikt nam w tym nie przeszkadzał.

Pomyślności w nowym sezonie łowieckim

Darz Bór

Zarząd KŁ Mazury