Pierwszy czyn społeczny za nami

Informacje » Pierwszy czyn społeczny za nami

Miło jest nam donieść, że I czyn społeczny w KŁ Mazury odbył się. Silna grupa pod wezwaniem gospodarza obwodu kol. Adam Kamińskiego spotkała się, aby poprawić wygląd stołów oraz ław na naszej wiacie Zaścianek. W tym roku mija 20 lat budowy wiaty więc już czas najwyższy pewne rzeczy na niej poprawić. Dzięki w miarę licznej odezwie na apel udało się przeszlifować oraz zaimpregnować podwójnie powierzchnie stołów oraz ław. Przy okazji tych prac powstał pomysł cyklicznego spotykania się na tego typu pracach. I jeśli tylko będą chętni rokrocznie będziemy chcieli organizować i wykonywać mniejsze i większe prace na Zaścianku. Już teraz zaplanowaliśmy kolejne takie spotkanie, które odbędzie się prawdopodobnie na koniec sierpnia. Tym razem chcielibyśmy umyć północne strony dachów z glonów i osadów a także poprawić bramę wjazdową.
Wiata Zaścianek jest wizytówką KŁ Mazury w obwodzie nr 63. Także coraz częściej korzysta z niej młodzież w trakcie lekcji i zajęć w plenerze a także inni np. ostatnio leśnicy obchodzący tam swoje święto. Tym bardziej warto dbać o jej stan techniczny a także wizualny. Aby dalej i długo cieszyła oko w pięknej scenerii mazurskich lasów.

Zarząd koła pragnie gorąco podziękować kolegom: A. Kamińskiemu, L. Staneckiemu, K. Miszkielowi M.  Ślusarczukowi, M. Grochowskiemu, P. Zounerowi, którzy podjęli wyzwanie i wykonali tę pracę.
Zachęcamy także pozostałych myśliwych naszego koła do wspólnej pracy oraz spotkań na wiacie. Robić zawsze będzie co a spotkanie w gronie koleżanek i kolegów jest wartością dodaną.

Zarząd KŁ Mazury