Pomagamy w walce z COVID-19.

Informacje » Archiwum informacji » Sezon 2020-2021 » Pomagamy w walce z COVID-19.

Koronawirus SARS-CoV-2 wywołujący chorobę COVID-19 zmobilizował do walki z tą epidemią wiele instytucji, organizacji i podmiotów. Szeroko prowadzone działania miały (i mają) na celu przede wszystkim – rozumiane w bardzo szerokim aspekcie – wsparcie służby zdrowia.

Do działań takich włączyło się również nasze Koło. Jednym z przedsięwzięć była akcja wsparcia Mazurskiego Centrum Zdrowia – Szpital Powiatowy w Węgorzewie realizowana wspólnie z Węgorzewskim Kołami Łowieckimi, tj.: „Cyranką” i „Żbikiem” oraz Zarządem Okręgowym PZŁ w Suwałkach.  Dzięki zebranym środkom zakupiono i przekazano naszemu szpitalowi wysokiej jakości elektrokardiograf - specjalistyczne urządzenie do wykonywania badań EKG.

Cieszymy się, że zrealizowaliśmy jedną z wielu potrzeb szpitala, doposażając w najbardziej potrzebny i niezbędny sprzęt z przeznaczeniem dla pacjentów tej placówki.

Zarząd K.Ł. „Mazury” w Węgorzewie

__________________________________

Fot. Arch. ZO PZŁ w Suwałkach - na zdjęciu od prawej: Kol. Wojciech Zaniewski - Łowczy Okręgowy w Suwałkach, P. Katarzyna Kopiczko - Dyrektor MCZ Sz.P. w Węgorzewie podczas przekazania elektrokardiografu.