Rok nowy nastał a prace zostały po staremu

Informacje » Archiwum informacji » Sezon 2020-2021 » Rok nowy nastał a prace zostały po staremu

Początek Nowego Roku już za nami, ale problemy i prace do wykonania przez myśliwych zostały po staremu. Oprócz remontów i budowy nowych urządzeń łowieckich, warto jest też sprawdzić stan i ewentualnie go poprawić, urządzeń służących zwierzynie. A że meteorolodzy zapowiadają przyjście srogiej zimy to na pierwszy ogień poszedł paśnik dla zwierzyny w obwodzie nr 63. Czy zima przyjdzie czy też nie to czas jeszcze pokaże, ale na pewno paśnik przyda się. 
Stan jego konstrukcji był całkiem przyzwoity, jednakże posadowienie a także dach wymagał już remontu. I tak w ciągu jednego dnia udało się wzmocnić podstawę a także całkowicie wymienić dach paśnika. Teraz pozostało uzupełnić paśnik sianem oraz innymi smakołykami i stołówka dla zwierzyny zostanie otwarta. Znalazła się też miejsce w pobliżu lizawka, tak ważna dla zwierzyny płowej. 
W prace zaangażowani byli kol. A. Kamiński-gospodarz obwodu 63 lewa strona, A. Soczewka z KŁ Cyranka oraz D. Macewicz. 

 

Parokrotnie już zwracaliśmy się z prośbą do naszych myśliwych o fotograficzne dokumentowanie prac wykonywanych w naszym łowisku. Jednak póki co, apel ten nie trafił na zbyt podatny grunt. Dlatego też ten apel ponawiamy. 

Darz Bór
Zarząd KŁ Mazury