Zbieramy podpisy pod projektem Komitetu Krzewienia Tradycji Łowieckiej.

Informacje » Archiwum informacji » Sezon 2019-2020 » Zbieramy podpisy pod projektem Komitetu Krzewienia Tradycji Łowieckiej.

Zbieramy podpisy pod projektem Komitetu Krzewienia Tradycji Łowieckiej.

Jak czytamy na stronie PZŁ: „Polski Związek Łowiecki chce przywrócenia prawa, które pozwalało polskim myśliwym wychodzić na polowania razem z dziećmi. W tym celu PZŁ wystąpił do Marszałka Sejmu z projektem obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej.

Każdy myśliwy lub sympatyk myślistwa, który popiera naszą inicjatywę ustawodawczą powinien wypełnić formularz odręcznie, podać w nim swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania i numer PESEL oraz własnoręcznie się podpisać.”

Formularz można pobrać ze strony internetowej PZŁ: https://www.pzlow.pl/index.php/aktualnosci/499-zbieramy-podpisy-pod-projektem-komitetu-krzewienia-tradycji-lowieckiej), wypełnić i przekazać do Zarządu Koła w terminie do 6 września 2019 roku. Podpisy pod petycją można również złożyc u Kol. Skarbnika oraz u pozostałych członków Zarządu naszego Koła.

Jak dalej czytamy na stronie PZŁ: „Znowelizowany w zeszłym roku zapis ustawy 42aa pkt 15. ustawy Prawo łowieckie łamie nasze konstytucyjne prawo do wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami rodziców (art. 48 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej). Myśliwi chcieliby poprzez wspólne polowania nauczyć swoje dzieci kultury i tradycji nie tylko łowieckiej, ale ogólnie rzecz ujmując polskiej. Myślistwo towarzyszy nam od setek lat i jest spójne z naszą tożsamością narodową. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat zatraciliśmy ją z różnych względów, ale chcielibyśmy ją odtworzyć właśnie przez czynną edukację dzieci i młodzieży. Ponadto poprzez polowania, możemy uczyć nasze dzieci przyrody i wszystkiego co się z nią wiążę, czyli m.in. ochrony środowiska, nauki o gatunkach, prawidłowego zachowania w lesie, szacunku dla fauny i flory. Jesteśmy przekonani, że taka nauka, nazwijmy ją empiryczną, jest o wiele skuteczniejsza niż książkowa i jest cenną lekcją o otaczającym świecie. Zachęcamy do przeczytania odezwy do myśliwych Prezesa Naczelnej Rady Łowieckiej Rafała Malca, w której wyjaśnia czemu zmiana ustawy jest konieczna. Czekamy na Wasze podpisy do końca sierpnia.”

Więcej na: https://www.pzlow.pl/

Zarząd K.Ł. „Mazury” w Węgorzewie